O konkursie

Pomysł na zorganizowanie Konkursu zrodził się z potrzeby zdobywania nowych doświadczeń, dzielenia się już zdobytymi, potrzeby wymiany poglądów na wiele zagadnień, poszukiwania nowych horyzontów, zrobienia czegoś więcej dla Szkół, w których realizujemy się zawodowo, a także dla środowisk, w których przebywamy i pracujemy. W istocie zaś dla samych siebie, o czym po każdej edycji Konkursu przekonujemy się coraz bardziej.

Pomysłodawcami i organizatorami konkursu są Beata Miętka, Izabela Szota, Piotr Marczak, Oskar Gut. 

Konkurs ma na celu popularyzację akordeonu jako instrumentu o wielu obliczach i ogromnych  możliwościach brzmieniowych oraz pielęgnowanie  polskiej  tradycji poprzez odwołanie się do polskiego folkloru.
Pierwsze trzy edycje Konkursu odbywały się w grudniu, dlatego organizatorzy zobowiązali uczestników do włączenia do swojego programu kolęd. Od czwartej edycji w wymogach regulaminowych wprowadzono obligatoryjne wykonanie kompozycji opartej na tematach ludowych w opracowaniu na akordeon oraz kompozycji współczesnych kompozytorów polskich. Spotkało się to z uznaniem jurorów i pedagogów, uczestników oraz słuchaczy.

Równoległą myślą przewodnią Konkursu jest twórczość Motion Trio, która prezentowana jest w ramach Motion Music Festival. Dorobek artystyczny Motion Trio jest niepodważalny, a tworzący zespół muzycy w sposób nieoceniony wręcz pobudzają wyobraźnię młodych adeptów sztuki akordeonowej, zagrzewają ich do wytężonego działania, a także przyczyniają się w ogromnym stopniu do rozwoju oraz kształtowania wizerunku i postrzegania akordeonu w Polsce i na świecie.

Konkurs stał się uznanym wydarzeniem na mapie imprez artystycznych.
Życzymy Wszystkim jak najlepszych prezentacji konkursowych oraz wspaniałych wrażeń i przeżyć artystycznych.

Beata MIĘTKA
Dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia im. Oskara Kolberga w Czasławiu    
Izabela SZOTA
Dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych w Wieliczce  
Piotr MARCZAK
nauczyciel akordeonu (Szkoła Muzyczna I stopnia im. Oskara Kolberga w Czasławiu)                      
Oskar GUT
nauczyciel akordeonu (Zespół Szkół Muzycznych w Wieliczce) 

 

GOŚĆ SPECJALNY:

www.motiontrio.com

Motion Trio foto  Wojciech Kolawa 2.jpg

foto: Wojciech Kolawa

 

PATRONAT MEDIALNY:

logo iTV-Myślenice.jpg

logo PANORAMA nowe.jpg

CKiT_PulsWieliczki_logo.jpg

kmy_btla.jpg

PARTNERZY i SPONSORZY:

logo Anderski.jpg

pigini1200370.jpg

kampus-whiteBGR_logo.jpg

 

logo Galicja.png