I miejsce akordeonistów w Stalowej Woli

Wielickie Trio Akordeonowe w składzie Kacper Ćwiek, Jakub Polak oraz Andrzej Barć (SM I st. im. Mjr. H. H. Baranowskiego przy SOSW dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie) z klasy Oskara Guta zajęło I miejsce w IX Ogólnopolskim Festiwalu Kameralnych Zespołów Akordeonowych, który odbywał się w dniach 21-22 marca w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Stalowej Woli.
W konkursie wzięły udział zespoły z ośrodków muzycznych słynących z wysokiego poziomu kameralistyki akordeonowej, m. in. z Ełku, Zgierza, Tarnowa, Sanoka czy Gospodarza imprezy - Stalowej Woli.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że Chłopcy konkurowali z zespołami ze szkół muzycznych II stopnia. Jest to godne zauważenia, gdyż Andrzej jest jeszcze uczniem szkoły muzycznej I stopnia, natomiast Kacper i Jakub dopiero rozpoczęli naukę w szkole muzycznej II stopnia. To powodowało dodatkową ogromną mobilizację.
Prezentacja Tria była pełna skupienia, kontroli nad każdym dźwiękiem, a zarazem żywiołowa oraz kipiąca energią i emocjami. Była … rewelacyjna!
Po wręczeniu nagród, przy okazji rozmów podsumowujących Festiwal Pan Oskar Gut usłyszał, że Wieliczka jest w tym momencie czołówką kameralistyki akordeonowej w Polsce, wielicka szkoła akordeonowa jest godną naśladowania, a ośrodek wielicki jest jednym z najważniejszych i najkreatywniejszych obecnie ośrodków akordeonowych w skali kraju. Cóż można chcieć usłyszeć więcej? /…/

To jednak było, a w drodze nie można ustawać. Przed akordeonistami kolejne wyzwania, którym jak zawsze będą chcieli sprostać.

/Oskar Gut/