Koncert zaduszkowy'2021

8 listopada - koncert zaduszkowy u Dominikanów - tradycja sprawowania mszy św. w intencji zmarłych muzyków i następującego po niej koncertu zaduszkowego w wykonaniu krakowskich jazzmanów została zapoczątkowana w 1987 roku przez Jana Budziaszka.
Od ponad trzydziestu lat, w pierwszy poniedziałek po Dniu Wszystkich Świętych, w kościele oo. Dominikanów spotykają się muzycy oraz wielbiciele jazzu, by upamiętnić i oddać hołd muzykom, który odeszli.

Z biegiem lat do grona wykonawców dołączają nowe pokolenia muzyków. Dzięki inicjatywie Pana Ignacego Stojka, od kilku lat również uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Wieliczce mają możliwość, by brać udział w tym wydarzeniu, grać obok znakomitych krakowskich muzyków oraz pielęgnować tę piękną tradycję zaduszkową.

W tegorocznym koncercie, spośród uczniów naszej szkoły, wystąpił duet saksofonowy Gabriela Banaś i Gabriela Róg, z utworem Duka Ellingtona "Creole Love Call" oraz  szkolny big-band w składzie:
trąbki: Kamil Ulatowski, Leon Gawlik, Krzysztof Sarga, Jan Gałoński, Zuzanna Rokita, Karol Dyjak, Michał Michalik
puzony: Gabriela Kwiecińska, Mateusz  Uzar, Maciej Tomczykiewicz, Igor Piątek
Uczniom towarzyszyli Rodzice: Małgorzata Ulatowska (piano), Dariusz Ulatowski (gitara basowa), Jerzy Gałoński (gitara elektryczna) oraz Nauczyciele: Ignacy Stojek (saksofon) i Artur Ciborowski (perkusja)
Przygotowanie zespołu: Paweł Gajewski , Arkadiusz Bała
program:
Wiśnia Dixie - jazz nowoorleański - cały zespół
Just a closer walk with - gospel song - soliści - Kamil Ulatowski, Leon Gawlik, Ignacy Stojek

Wieczór, jak zwykle, zakończył się przy dźwiękach standardu "When the Saints Go Marching In", znany wszystkim z niezapomnianego wykonania Lousia Armstronga.

 

Zdjęcia