Listy Gratulacyjne Burmistrza dla najlepszych

19 czerwca 2019 r. w Wielickiej Mediatece miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Najlepsi uczniowie szkół prowadzonych przez Gminę Wieliczka otrzymali Listy Gratulacyjne Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka.
Wyróżnienia w imieniu Burmistrza Artura Kozioła wręczały Agnieszka Szczepaniak – Wiceburmistrz ds. Społecznych oraz Anna Całka – Dyrektor Wydziału Szkól i Przedszkoli UMiG Wieliczka.
Oprawę muzyczną wydarzenia zapewnili uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Wieliczce:
Dobrosława Zając z klasy skrzypiec Marii Sobeńko,
Michał Pazgan z klasy skrzypiec Anny Kozłowskiej,

Weronika Pazgan i Judyta Pazgan z klasy fortepianu Agnieszki Korczyńskiej
Kacper Ćwiek i Jakub Polak z klasy akordeonu Oskara Guta.

Najlepszą uczennicą Szkoły Muzycznej I stopnia została Judyta Pazgan, uczennica V klasy, cyklu 6-letniego, ucząca się w klasie fortepianu Agnieszki Korczyńskiej. Judyta uzyskała średnią ocen 5,5, a do Jej najważniejszych osiągnięć należą m.in.:
II miejsce w V Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Moniki Sikorskiej-Wojtacha w Wieliczce / maj 2019,
III miejsce w IV Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym "Kolorowe nutki" w Krakowie / marzec 2019,
III miejsce w II Konkursie Pianistycznym Piano e Forte w Wieliczce / marzec 2019,
I miejsce w VIII Małopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych w Gdowie / kwiecień 2019,

wyróżnienie w II Małopolskim Konkursie Pianistycznym "Wyobraźnią sięgnij gwiazd" w Krzeszowicach / marzec 2019.

Miano najlepszego ucznia Szkoły Muzycznej II stopnia uzyskał Kacper Ćwiekuczeń pierwszej klasy, specjalności Instrumentalistyka, z klasy akordeonu Oskara Guta. Jago średnia ocen to 5,14, a osiągnięcia:
I miejsce w VI Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym w Wieliczce – Czasławiu / listopad 2018,
I miejsce w Motion Music Festival w Wieliczce – Czasławiu / listopad 2018,
I miejsce w IX Ogólnopolskim Festiwalu Akordeonowych Zespołów Kameralnych szkół muzycznych I i II stopnia w Stalowej Woli / marzec 2019,
wyróżnienie w III Międzynarodowym Konkursie Akordeonowy im. Stanisława Moniuszki w Solcu Kujawskim / maj 2019.

I wreszcie nadszedł czas na zasłużony odpoczynek i WAKACJE!

Relacja na stronie Gminy Wieliczka: