Sukces Kacpra Ćwieka

Kacper Ćwiek, uczeń Szkoły Muzycznej II stopnia klasy akordeonu Oskara Guta otrzymał I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym, który odbywał się w dniach 21-22 listopada br. w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej.
Kacper zagrał rewelacyjnie i wraz ze swoim pedagogiem usłyszał kolejny raz wiele bardzo miłych, budujących, a zarazem jeszcze bardziej motywujących do wytężonej wspólnej pracy słów od Szacownych Jurorów, Pedagogów, a także rodziców, uczniów oraz innych, w szerokim rozumieniu uczestników Konkursu, którzy wielickich akordeonistów znają już bardzo dobrze. W Konkursie wzięli udział akordeoniści z całej Polski - od nadmorskiego Gdańska począwszy, poprzez Poznań, Warszawę, Kielce, Zabrze, Katowice, Kraków, na górskich Gorlicach, Żywcu, Cieszynie, Bielsku Białej i wreszcie … Wieliczce skończywszy, tym bardziej cieszy sukces oraz obecność w gronie czołowych akordeonistów w kraju.
M
iędzynarodowe Jury składające się z wybitnych autorytetów Konserwatorium w Ostravie (Czechy), Uniwersytetów w Kielcach oraz Katowicach, a także Akademii Muzycznych w Gdańsku oraz Katowicach wyraziło opinię o bardzo wysokim poziomie Konkursu, a także wskazało Konkurs jako znaczące Artystyczne Wydarzenie na mapie Polski.
Gościem Specjalnym Konkursu był Maestro Mirco Patarini z Włoch, Prezes Światowego Stowarzyszenia Akordeonistów CIA, w wykonaniu którego uczestnicy mieli zaszczyt usłyszeć minirecital towarzyszący Koncertowi Laureatów, w którym zagrał także Kacper.

/Oskar Gut/

 

Zdjęcia