V Koncert Muzyki Dawnej

Tegoroczna - piąta już edycja Koncertu Muzyki Dawnej odbyła się w Auli Zespołu Szkół Muzycznych w Wieliczce we wtorek 10 marca 2020 roku.
Brali w niej udział uczniowie z  Zespołu Szkół Muzycznych w Wieliczce, Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie, Archidiecezjalnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Ks. Kard. Franciszka Macharskiego w Krakowie, Szkoły Muzycznej I stopnia im. Oskara Kolberga w Czasławiu oraz Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie.
Jako soliści i kameraliści wykonywali oni muzykę dawną na klawesynie, gitarze, flecie, skrzypcach, a nawet kontrabasie.  Po raz pierwszy pojawił się śpiew i taniec.
W Koncercie wziął udział również krakowski zespół Finesis Trio - w składzie: Katarzyna Puch (sopran), Małgorzata Włodarczyk (lutnia, gitara) oraz Paulina Tkaczyk (klawesyn) - który wykonał XVII-wieczne pieśni hiszpańskie ze zbioru "Monumentos de la Música Española" odnalezionego w Bibliotece Katalońskiej w Barcelonie.
Po koncercie zespół zaprosił uczestników na ciekawe wykłady z cyklu "Instrumenty w zwierciadle czasu" na temat śpiewu i głosu ludzkiego oraz instrumentów dawnych:
"Głos ludzki i śpiew" - Katarzyna Puch
"Lutnia" - Małgorzata Włodarczyk
"Klawesyn" - Paulina Tkaczyk
Wydarzenie odbyło się w pięknej scenerii rzeźb "Orkiestranci" wielickiego artysty Józefa Kowalczyka.

Zdjęcia