Warsztaty akordeonowe w Ostravie

Kacper Ćwiek z klasy akordeonu Oskara Guta wraz ze swoim pedagogiem brali udział w Międzynarodowych Warsztatach Akordeonowych "Se svobodou" w Ostravie (Czechy), które odbywały się w dniach od 29 listopada do 1 grudnia bieżącego roku w ramach 45. Festiwalu Hudebni Soucasnost 2019 w Janackova konzervator Ostrava.
Warsztaty dotyczyły nabycia umiejętności improwizowania, stąd biorąc pod uwagę innowację przeprowadzaną w klasie akordeonu były elementem wzbogacającym działania podejmowane w tej przestrzeni muzycznej.
Uczestnicy warsztatów pracowali w grupach, a także wspólnie z jednym z czołowych współczesnych kompozytorów czeskich Pavelem Samiecem tworzyli improwizowaną kompozycję solową, którą na Koncercie Finałowym wykonał Kacper. Praca grupowa była współtworzona pod kierunkiem dr Wojciecha Golca z Uniwersytetu Śląskiego. Improwizowana kompozycja „W głębi duszy” zaprezentowana przez siedmioosobowy czesko-polski zespół, który współtworzyli Kacper Ćwiek i p. Oskar Gut spodobała się podczas Koncertu Finałowego najbardziej.

Warsztatom towarzyszyły prezentacje, wykłady, rozmowy oraz koncerty. W czasie wolnym uczestnicy mogli podziwiać przedświąteczne piękne Jarmarki.

/Oskar Gut/

 

 

Zdjęcia