Warsztaty fletowe

28 października 2019 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty fletowe pod przewodnictwem wybitnej krakowskiej flecistki, Ewy Dumanowskiej. 
Ewa Dumanowska kształciła się w Akademii Muzycznej w Krakowie pod kierunkiem prof. Barbary Świątek – Żelaznej. Jest laureatką wielu konkursów muzycznych, a będąc pierwszą flecistką Filharmonii Krakowskiej, bierze udział w licznych festiwalach jako solistka, kameralistka oraz muzyk orkiestrowy. Jest również pedagogiem Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Władysława Żeleńskiego oraz Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Krakowie.
Uczniowie klasy fletu Marty Urban oraz Ewy Tupik mieli okazję wziąć udział
w lekcjach otwartych i szlifować swoje umiejętności w zakresie oddechu, zadęcia i techniki gry na flecie. Wiele uwagi poświęcono również interpretacji utworów oraz zagadnieniom współczesnej sztuki fletowej. Pani profesor dzieliła się swoim doświadczeniem
z międzynarodowych konkursów i festiwali fletowych, podpowiadając i ujawniając nowoczesne sposoby ćwiczenie na flecie.

Nie zabrakło również anegdot i opowieści związanych w historią fletu, a entuzjazm, z jakim przekazywała swoją wiedzę niewątpliwie pobudził uczestników warsztatów do pracy nad tym pięknym instrumentem. 

/Ewa Tupik/

Zdjęcia