Warsztaty puzonowe

 

W dniu 17 października 2019 r. w Zespole Szkół Muzycznych w Wieliczce odbyły się warsztaty prowadzone przez wybitnego nauczyciela puzonu pana Profesora Wacława Fulara.
Pan Wacław Fular swoją pracę pedagogiczną z powodzeniem realizuje od prawie pół wieku  w krakowskich szkołach muzycznych. Obecnie w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w  Krakowie pełni funkcję kierownika sekcji dętej. Związany z wieloma zespołami artystycznymi jako muzyk solista pracował w Orkiestrze Polskiego Radia i Telewizji w Krakowie oraz Operze  Krakowskiej.

Swoją pasją do muzyki i osobiste doświadczenie przekazuje swoim uczniom oraz chętnie dzieli się z innymi pedagogami.

Tematem warsztatów była "Rola oddechu w kształtowaniu dźwięku na instrumentach dętych blaszanych".  W zajęciach brali udział uczniowie klasy puzonu Arkadiusza Bały, klasy trąbki Pawła Gajewskiego oraz klasy tuby Piotra Gawora. Wszyscy uczestnicy mieli okazję indywidualnie skonfrontować swój aktualny poziom gry niezależnie od etapu edukacji oraz otrzymali cenne wskazówki. Mamy nadzieję, że cenne uwagi i wskazówki zaproponowane przez Prowadzącego zostaną wykorzystane przez uczniów i nauczycieli, a Profesor Wacław Fular będzie nadal chętnie z Nami współpracował. 

/Arkadiusz Bała/

 

Zdjęcia