Wieczór kolęd w Gdowie

19 stycznia 2020 r. w Sanktuarium Matki Bożej Gdowskiej miał miejsce doroczny Wieczór Kolęd. Organizatorem wydarzenia jest Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Gdowie, a partnerem - gdowska Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny.
Podczas koncertu licznie zgromadzona publiczność mogła usłyszeć najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu:
zespołu pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Kantego w Gdowie pod kier. Katarzyny Ciężarek,
zespołu wokalno-instrumentalnego Zespołu Szkół Muzycznych w Wieliczce pod kier. Izabeli Szoty,
gdowskiego chóru Tutte le Corde pod dyr. Elżbiety Gawryszewskiej,
oraz połączonych chórów Zespołu Szkół Muzycznych w Wieliczce (przyg. Izabela Szota) i Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gdowie (przyg. Elżbieta Gawryszewska) oraz Międzyszkolnej Orkiestry Symfonicznej pod dyr. Adama Czyżowskiego.
Pracę orkiestry międzyszkolnej, którą tworzą uczniowie współpracujących ze sobą szkół muzycznych z Gdowa i Wieliczki koordynują Aleksandra Szota-Prószyńska i Jarosław Murzyn.