Wręczenie Stypendiów im. Jana Pawła II

16 października 2018, w 40 rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową miała miejsce uroczystość wręczenia Stypendiów Papieskich im. Jana Pawła II uzdolnionej młodzieży z Gminy Wieliczka. Stypendia oraz gratulacje dla rodziców przekazał  Artur Kozioł - Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z ks. Wojciechem Olszowskim - proboszczem Parafii Św. Klemensa w Wieliczce.
Uroczystości towarzyszył niezwykły koncert papieski, w wykonaniu dzieci z przedszkola im. św. Anieli Merici Sióstr Urszulanek UR w Sierczy pt. "Pamiętamy o św. Janie Pawle II" oraz znakomitej orkiestry dziecięcej "Ministrings" ze Szwajcarii.
Wśród nagrodzonych byli także uczniowie naszej Szkoły, którzy otrzymali stypendia na osiągnięcia artystyczne:
Kacper Ćwiek - klasa akordeonu Oskara Guta,
Natali Hakim - absolwentka klasa klarnetu Antoniego Majerskiego,
Judyta Pazgan - klasa fortepianu Agnieszki Korczyńskiej,
Michał Pazgan - klasa skrzypiec Bogusławy Ziegelheim/Anny Kozłowskiej,
Barbara Ruda - klasa fortepianu Marii Wosiek.
Po uroczystości wszyscy udali się pod Pomnik Papieża Polaka, aby razem wspomnieć pontyfikat Świętego Jana Pawła II, a w nastrój modlitewnego świętowania wprowadziła zebranych pięknie zaaranżowana i wykonana przez szwajcarską orkiestrę dziecięcą Ministrings wraz z licznie zebraną publicznością „Barka” - ulubiona pieśń Jana Pawła II.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją: