Wielicka Kampania Pomarańczowej Wstążki - Klucz do wewnętrznej mocy

W dniach 1-19 listopada w naszej Gminie trwa Wielicka Kampania Pomarańczowej Wstążki - Klucz do wewnętrznej mocy. W jej ramach, zapraszamy wszystkich chętnych Uczniów oraz Pedagogów na krótkie warsztaty, które odbędą się w dniu 14 listopada (wtorek), w auli ZSM w Wieliczce, w godz.15:00-15:30. Gorąco zachęcamy, aby w tym dniu postawić na pomarańczowy element garderoby lub akcent w tym kolorze :).
Celem spotkania będzie uwrażliwienie dzieci na problem obrażania w internecie, zapoznanie z pojęciem hejt, mowa nienawiści oraz zaprezentowanie metod reagowania tak, aby nie doprowadzać do powstawania biernych postaw. 
Nasza szkoła otrzyma specjalną SKRZYNKĘ - REAGUJĘ. Uczniowie będą mogli zamieszczać w niej informacje zarówno o swoich problemach, jak i zauważonych trudnościach u innych rówieśników, które mogą być rozwiązane przez odpowiednią pomoc i wsparcie. Uczniowie mogą napisać, jeśli obawiają się konkretnych zdarzeń lub jeśli zaobserwują, że komuś z kolegów dzieje się krzywda, jeżeli mają problem, który można rozwiązać bez ich udziału, jeżeli byli świadkami czynów niezgodnych z prawem, a obawiają się je zgłosić osobiście. Mogą pisać w każdym przypadku, kiedy czują, że powinni zareagować lub potrzebują pomocy.
Serdecznie zapraszamy do włączenia się w Wielicką Kampanię Pomarańczowej Wstążki!