Koncert Laureatów Szkolnego Konkursu Harmonicznego "Skomponuj to sam!"

18.01.2024 odbył się koncert laureatów Szkolnego Konkursu Harmonicznego „Skomponuj to sam!”. Jury Konkursu w składzie: pan Ignacy Stojek - przewodniczący oraz nauczyciele teorii – Pani Barbara Bogunia, pani Anna Zalewska oraz Pan Piotr Kiełbiński, po zapoznaniu się ze złożonymi pracami przyznali następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce – Antoni Trześniewski za kompozycję Lulajże Jezuniu. Wariacje na saksofon sopranowy i fortepian
II miejsce – Jakub Sroka za kompozycję Pastorałka księżycowa
III miejsce – Leon Gawlik za kompozycję Preludium. Gore gwiazda
Wyróżnienie – Jadwiga Korab Chrzanowska – za kompozycję Cicha noc oraz Patrycja Korus – za kompozycję O gwiazdo betlejemska.

Po ogłoszeniu wyników oraz wręczeniu nagród laureaci oraz zaproszeni przez nich koleżanki i koledzy wykonali nagrodzone utwory. Na scenie pojawili się zatem: Antoni Trześniewski – fortepian i Zuzanna Maj – saksofon sopranowy; Jakub Sroka, Weronika Zoń – flet poprzeczny, Magdalena Miarka – klarnet, Barbara Ruda – fortepian oraz Jadwiga Korab Chrzanowska – trójkąt; Leon Gawlik – fortepian; Patrycja Korus – altówka oraz Aleksandra Daniel – fortepian; kwartet smyczkowy w składzie Weronika Pytlik, Rozalia Bik – skrzypce, Joanna Jasek – altówka, Barbara Michalik – wiolonczela. Zaproszenie do udziału w koncercie Laureatów przyjęli także mili Goście. Zaprezentował się zespół rytmiczny kl. 3 przygotowany przez panią Annę Zalewską, który z wdziękiem wykonał pastorałki „Wpuśćcie Aniołkowie” oraz „Spojrzały Aniołki”.  Kolejno, wystąpił kwartet klarnetowy, w składzie: Magdalena Miarka, Mikołaj Wicher, Adam Mycek, Małgorzata Brzegowy przygotowany przez pana Antoniego Majerskiego, w interpretacji którego zabrzmiały kolędy „Wśród nocnej ciszy” oraz „Anioł pasterzom mówił”. Podczas koncertu mieliśmy również przyjemność usłyszeć zespół wokalny prowadzony przez Panią Katarzynę Puch-Słabik, w składzie Maria Kmak, Aniela Sikora, Natalia Ślusarczyk, Justyna Leśniak, Marta Kozińska z towarzyszeniem Pani Marii Lynnyk przy fortepianie, który opracował m.in. kompozycje „Christus natus est nobis”, starą kolędę francuską „Nad Betlejem”, „Gdy śliczna Panna” oraz okolicznościową poezję.
Konkurs na zaaranżowanie kolędy lub pastorałki to pierwsza taka inicjatywa w naszej Szkole i z pewnością – NIE OSTATNIA! Wyzwanie konkursowe nie było łatwe, ale zaprezentowane podczas koncertu utwory wskazują na niezwykły potencjał naszych Uczniów – również w zakresie kompozycji. Po raz kolejny doświadczyliśmy również, że wspólne przedsięwzięcia niezwykle jednoczą i integrują środowisko szkolne – w tym wyjątkowym wydarzeniu wzięli udział uczniowie wszystkich specjalności! Niechaj łączy nas MUZYKA!

autorka: Anna Zalewska