Ślubowanie uczniów klas pierwszych

14 października 2021 roku w Auli wielickiej Szkoły Muzycznej „Sztygarówka” Uczniowie klas pierwszych Szkoły Muzycznej I stopnia zostali oficjalnie pasowani przez Dyrektor Izabelę Szotę na Uczniów Zespołu Szkół Muzycznych w Wieliczce. Mamy nadzieję, iż ten szczególny dzień pozostanie w Ich pamięci na zawsze.
Młodzi Adepci sztuki muzycznej z wielkim oddaniem wykonali program artystyczny oraz złożyli uroczyste ślubowanie.
Wszystkim Uczniom serdecznie życzymy, aby wytrwale dążyli do zdobywania wiedzy i rozwoju własnej osobowości, gdyż jak mawiał Terence Hanbury White „nie ma lepszego lekarstwa na smutki niż nauczyć się czegoś nowego. (…) Wiedza to jedyna dziedzina, której nasz umysł nigdy nie wyczerpie, wobec której nigdy nie poczuje się obcy, przez którą nigdy nie będzie torturowany, której się nie ulęknie i nie przestanie ufać, której ani przez chwilę nie będzie żałował. Oto czego ci trzeba: wiedzy. Pomyśl jak wiele jeszcze możesz się nauczyć.”
Z tego właśnie powodu niezmienne motto każdego Ucznia wielickiej Szkoły Muzycznej brzmi „dzień bez instrumentu jest dniem straconym”.

Piękne słowa do swoich młodszych koleżanek i kolegów skierowała Natalia Spicha – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego:
"Szanowna Pani Dyrektor, drodzy Nauczyciele, Rodzice, Dziadkowie, Uczniowie klas pierwszych.
Czuję się zaszczycona mogąc reprezentować dziś Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Muzycznych w Wieliczce i powitać Was na tej niezwykłej uroczystości jaką jest ślubowanie.
Pierwszoklasiści!
Naukę w naszej Szkole rozpoczęliście ponad miesiąc temu. Macie już za sobą pierwsze spotkanie z muzyką, Waszymi nowymi instrumentami, Nauczycielami. Wierzę, że zdążyliście się już poznać, a nawet zaprzyjaźnić - w końcu Was wszystkich łączy fascynacja muzyką, a nic nie buduje relacji tak, jak wspólna pasja. Dziś jednak, zostaniecie oficjalnymi członkami naszej muzycznej rodziny. Pozwólcie, że jako wasza starsza koleżanka, powiem wam parę słów o naszej szkole.
Szkoła Muzyczna w Wieliczce jest wyjątkowym miejscem. To tutaj zdobędziecie wiele nowych umiejętności, poznacie tajniki gry na instrumentach, rozwiniecie swoje talenty, utworzycie trwałe przyjaźnie. Nie zawsze będzie łatwo; przed Wami wiele nauki i ciężkiej pracy, jednak, wspomagać Was będzie kadra najbardziej zaangażowanych oraz cierpliwych muzyków.
Społeczność Zespołu Szkół Muzycznych w Wieliczce jest jedyna w swoim rodzaju. Jesteśmy połączeniem wielu często bardzo różnych od siebie osobowości, których łączą pasje. Dla nas wszystkich ta Szkoła jest jak drugi dom, w którym czujemy się bezpieczni i doceniani. Nigdy nie obawiajcie się zadawać pytań, czy poprosić o pomoc. Każda z osób, które mijacie na korytarzu z przyjemnością wskaże Wam gdzie znajduje się dana sala, pomoże z trudnym zadaniem domowym, bądź po prostu wesprze Was dobrym słowem. W końcu jesteście częścią naszej muzycznej rodziny.
Życzę Wam, drodzy pierwszoklasiści, aby Nasza Szkoła stała się również dla Was takim miejscem, gdzie będziecie przebywać z radością, z satysfakcją uczyć się i ćwiczyć na wybranych przez Was instrumentach, zawiązywać przyjaźnie i rozwijać swój muzyczny talent
Dziękuję za uwagę.”

Młodym Adeptom sztuki muzycznej oraz Rodzicom i całej społeczności Uczniowskiej życzymy dobrego, spokojnego roku szkolnego 2021/2022.

Ślubowanie klas pierwszych Szkoły Muzycznej I stopnia - rok szkolny 2021/2022