Stypendyści w hołdzie Janowi Pawłowi II

W rocznicę upamiętniającą historyczne konklawe 16 października 1978 roku, w kościele Św. Klemensa w Wieliczce, 16 października 2022 roku, miała miejsce uroczystość wręczenia stypendiów im. Jana Pawła II dla uzdolnionej młodzieży z terenu Gminy Wieliczka.
W gronie stypendystów uhonorowanych za osiągnięcia artystyczne znaleźli się uczniowie  Zespołu Szkół Muzycznych w Wieliczce.
Wyróżnieni uczniowie wraz z rodzicami odebrali tę szczególną nagrodę z rąk Ks. Proboszcza Wojciecha Olszowskiego, Zastępcy Burmistrza ds. Społecznych Agnieszki Szczepaniak, Dyrektor Wydziału Szkół i Przedszkoli Anny Całki oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Wieliczce Tadeusza Lurańca.
Oprawę muzyczną uroczystości przygotowali uhonorowani stypendiami uczniowie.
Wirtuozeria oraz precyzja artykulacyjna dominowały w prezentacji Emilii Rzyman z klasy fortepianu Izabeli Grzybek.
Antoni Trześniewski z klasy kontrabasu Grzegorza Frankowskiego przy akompaniamencie Marii Lynnyk, wprowadził słuchaczy w refleksyjny nastrój, prezentując piękną kantylenę i dźwiękową dojrzałość.
Wulkan entuzjazmu i pozytywnej energii wybrzmiał podczas wspaniałego duetu fortepianowego zaprezentowanego przez Barbarę Ruda oraz Tomasza Jaska, przygotowanego pod kierunkiem Marii Wosiek.
Jan Paweł II w liście do artystów podkreślał wagę rozwijania otrzymanych talentów, jest więc wielce budujące, że dzieło Papieża Polaka znajduje kontynuatorów w młodych osobach, które dzięki pomocy stypendialnej otrzymują możliwość wspierania własnego rozwoju.

Wszystkim stypendystom gorąco gratulujemy!

/Beata Rzyman/

relacja na stronie Gminy Wieliczka: