Zaczarowany bajek świat

Baśnie, bajki, bajeczki, wierszyki…. Zaczarowany świat, który tak kochają dzieci, a do którego tak chętnie powracają duzi. Króle i królewny, wróżki i mówiące zwierzątka, żywe zabawki oraz fantastyczne stworzenia. To z nimi mogliśmy się spotkać w lutowy wieczór (20.02.2023), kiedy to uczniowie naszej Szkoły postanowili przenieść nas w barwne krainy za siedmioma górami, siedmioma morzami i siedmioma lasami…

W pierwszej części koncertu przedstawiono interpretacje wierszy polskich poetów, których wszyscy dobrze znamy. Uczennice specjalności wokalistyka oraz rytmiki wspólnie z panią Ludmiłą Staroń zaprezentowały utwory Jana Brzechwy i i Juliana Tuwima. W przerwie między recytacjami można było posłuchać miniatury fortepianowej skomponowanej i wykonanej przez Anielę Sikorę z klasy pani Joanny Marcisz, a także zobaczyć interpretację ruchową uczniów trzeciej klasy Szkoły Muzycznej I stopnia przygotowanych przez panią Joannę Marcisz.

W drugiej części koncertu pojawiło się tajemnicze pudełko. Wokalistki wyciągały z niego różne przedmioty, które w jakiś sposób łączyły się z tą lub inną bajką. Ukazywały jego znaczenie, a po chwili wprowadzały w świat opowieści piosenką solo (Maria Kmak, Marta Kozińska, Justyna Leśniak, Ewa Maciąg, Ewelina Spyrka, Natalia Ślusarczyk, Aniela Sikora) i w duecie (Marta Kozińska i Ewa Maciąg, Marta Kozińska i Justyna Leśniak, Justyna Leśniak i Natalia Ślusarczyk).

Akompaniament fortepianowy zapewnili Barbara Ruda z klasy pani Marii Wosiek oraz Antoni Trześniewski z klasy fortepianu obowiązkowego pani Marty Polańskiej. Na gitarze grała Natalia Ślusarczyk.

Piosenki ubogacono i przeplatano interpretacjami ruchowymi uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia, których przygotowały pani Anna Zalewska (klasa druga) i pani Anna Dańda (klasa pierwsza) oraz uczennic specjalności rytmika Szkoły Muzycznej II stopnia (Aniela Sikora, Rozalia Siepetowska) przygotowanych przez panią Annę Dańda.

Występ zakończyły gromkie brawa widowni.
„Zaczarowany bajek świat” ponownie ukrył się w książkach.

Wszystkim nauczycielom, uczniom, a także innym pracownikom szkoły zaangażowanym w przygotowanie tego wieczoru, bardzo serdecznie dziękujemy, gratulujemy i życzymy kolejnych tak barwnych koncertów.

/Marta Kozińska/

 

Zdjęcia